ÇEDFEM Çevre Laboratuvarı Örnek olmaya devam ediyor | 14-01-2014

Çevre, İşçi sağlığı ve İş güvenliği ölçümleri konusunda Türkiye’nin ilk özel akredite kuruluşlarından olan ÇEDFEM, hizmetlerini standartlara uygun cihaz ve laboratuvar şartlarında yürütmektedir. Bu konuda her zaman öncü ve lider konumda olan ÇEDFEM son günlerde yapılan ziyaret ile de bunu kanıtlamış oldu.

Çedfem Çevre Analizleri Ltd Şti, UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) –Tübital/Butal  tarafından organize edilen  TS EN ISO 17025 kalite standartı ve akreditasyon ile ilgili uluslararası bilgilendirme workshopu kapsamında örnek gösterilecek özel laboratuvar olarak  belirlenmiştir. 
Bu kapsamda 04.12.2013 tarihinde 11 farklı ülkeden gelen katılımcı tarafından laboratuvar ziyareti gerçekleştirilmiştir. Katılımcılara laboratuvarın kapsamı, akreditasyon, yeterlilik ve ülkemizdeki yasal süreçler anlatılmıştır. 

Ziyaretçilerin laboratuvar incelemeleri sırasında cihaz, analiz ve metotlarla ilgili soruları ile ilgili olarak firma yetkilileri tarafından gerekli bilgilendirilmeler yapılmıştır.