Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » Maliyetlerimizin Ne Kadarı Enerji?

Maliyetlerimizin Ne Kadarı Enerji?

Maliyetleri oluşturan en önemli kalemlerden birisi kuşkusuz enerji maliyetleridir. Peki biz maliyetlerin Azaltılması bu kadar önemli iken enerji maliyetlerine ne kadar önem veriyoruz. Bilgi ve fiziksel koşullar olarak ne durumdayız?

Gelişen piyasa koşullarında karlılığı artırmak için en önemli etkenin üretim maliyetlerini düşürmek olduğunu göstermektedir. Üretim maliyetleri içerisinde enerji maliyetleri önemli bir yekün teşkil etmektedir. Enerji üretimi için doğaya verilen zararları da unutmamak gerekir. Bu kapsamda enerji verimliliği adına yapılan çalışmalar direk üretim maliyetlerinin düşmesine neden olmaktadır. Ancak burada kuruluşlar bilinç eksikliği, üretim alanındaki fiziki eksiklikler, enerjiye etki eden çalışanlarda bilgi eksikliği gibi nedenlerden dolayı başarı sağlayamamaktadır.

Özellikle fiziki koşulların iyileştirilmesi ve çalışanlarda ki bilgi eksikliğinin giderilmesine yönelik çalışmalar önem kazanmaktadır. Kuruluşumuz bu alanda hizmet verdiği kuruluşlara yardımcı olmak amacıyla yetkinliğini artırmayı ilke edinmiştir. Bu ilke çerçevesinde de çalışanlarının yetkinliklerini Artırmaktadır. Bu kapsamda BUTEKOM tarafından düzenlenen uygulamalı “ ENERJİ VERİMLİLİĞİ EĞİTİMİ” ne katılım sağlanarak bu alanda uygulamalar ve son gelişmeler hakkında bilgi edinilmiştir.

Enerji verimliliği yasal mevzuatı, enerji yönetimi, ISO 50001 yönetim sistemleri hakkında verilen eğitimlerin yanı sıra uygulama laboratuvarında, aydınlatma sistemleri, buhar kazanı, pompa ve basınçlı sistemlerde yaşanan kayıplar uygulamalı olarak anlatılmıştır.

6-11-2017, 13:25 / Haberler

Yorum Ekleyiniz


Marka Taahhütlerinde Süre

29 Kas 2018 ,admin
Giyim sektörünün önde gelen markaları, 2020...

Kimyasallarını yönetemeyen

05 Eyl 2018 ,admin
Satın aldığınız yada sattığınız ürünlerin...

Tesisler için Kimyasal

12 Haz 2018 ,admin
REACH, CLP VE KKDİK EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR…...

Dünya Çevre Günü 2018 yılı

05 May 2018 ,admin
Su kaynaklarını kirleten, deniz yaşamına...

.

01 May 2018 ,admin
...
up