• ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) Raporlarının Hazırlanması

  Proje sahipleri; Gerçekleştirilmesi planlanan projelerin çevreye olabilecek olumlu ya da olumsuz etkilerinin belirlenmesinde, olumsuz yöndeki etkilerin önlenmesi ya da çevreye zarar vermeyecek ölçüde en aza indirilmesi için alınacak önlemlerin, seçilen yer ile teknoloji alternatiflerinin belirlenerek değerlendirilmesinde ve projelerin uygulanmasının izlenmesi ve kontrolünde sürdürülecek çalışmaları, içeren ÇED Raporunu Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunmak zorundadırlar.

  Bu Yönetmeliğe tabi projeler için "Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu" kararı veya "Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir" kararı alınmadıkça bu projelere hiç bir teşvik, onay, izin, yapı ve kullanım ruhsatı verilemez, proje için yatırıma başlanamaz.

  Onay alınmadan başlanan projeler için, proje bedelinin % 2 kadar ceza uygulanır. Ayrıca olumlu karar alınıncaya kadar faaliyet durdurulur.

  Bu raporlar ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Yeterlik Belgesi almış kuruluşlar tarafından hazırlanabilmektedir.

  ÇEDFEM MÜHENDİSLİK LTD ŞTİ; Bakanlığın Türkiye’de yetkilendirdiği ilk firmalardan olup, 1994 yılından bu yana ÇED Raporları hazırlama faaliyetlerini sürdürmektedir.

   

 • Yetki Belgeleri

  Belgeleri büyütmek için lütfen belgelerin üzerine tıklayın...

  Lütfen fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayın...
  ÇED Yeterlilik Belgesi İstanbul
  ÇED Yeterlilik Belgesi Bursa
 • Referanslar

  2000’i aşkın firmanın çözüm ortağı olmanın gururunu yaşıyoruz...

  Lütfen fotoğrafları büyütmek için üzerine tıklayın...
  Ford
  Borusan
  Borçelik
  Akçansa
  Matlı
  Şişe Cam
  Türk Traktör
  Bursa Çimento
  Zorlu GYO
  Torunlar GYO
  Tırsan
  Sur Yapı
  Karsan
  Roda Liman
  GEMAK
  Asilçelik
  DSİ
  Bursa Büyükşehir B.
  Kahramanmaraş Beld.
  Tuzla Belediyesi
  Gaziosmanpaşa belediyesi
  Renault