Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» Hakkımızda

ÇEDFEM Mühendislik ltd Şti;

Kuruluş amacı; Türkiye de 1993 yılında çıkarılan ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) Yönetmeliği kapsamında, ÇED raporlarının hazırlanması ve buna yönelik olarak proje sahiplerine danışmanlık hizmeti verilmesidir.

Kuruluşumuz, Çevre Bakanlığı tarafından 1994 yılında bu kapsamda yetkilendirilen ilk firmalardandır.

1994 yılından buyana edindiği tecrübeleri firmalara danışmanlık anlamında da sunmaya başlayan kuruluşumuz bu alanda da tesislere önemli katkılar sağlamaktadır.

ÇED Raporlarının hazırlanması ile başlayan faaliyetlerimiz, tesislerin tüm yasal izinleri, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi danışmanlık hizmetleri, atık yönetimi, toprak koruma projeleri, Ekolojik Rapor, Seragazı hesaplamaları, Karbon ayak izi çalışmaları, Biyolojik Çeşitlilik Envanterinin çıkarılması, IPARD hibe projeleri gibi konularda danışmanlık hizmeti verecek kapsama ulaşmıştır.

ÇEDFEM Mühendislik Hizmetleri Ltd Şti faaliyetlerini İstanbul, İzmir ve Bursa'da bulunan üç lokasyonda sürdürmektedir.

 • ÇEDFEM POLİTİKASI

   ÇEDFEM POLİTİKASI

   ÇEDFEM olarak, planlanan yatırımlara ve uygulanan projelere yönelik vermiş olduğumuz mühendislik, danışmanlık ve eğitim hizmetlerimizi çevrenin korunması, insan sağlığı ve sürdürülebilirlik odağında yürütmekteyiz.

   Bu nedenle, ulusal ve bölgesel yasal mevzuatlara tam uyum içinde, ilgili taraflarımızın ihtiyaç ve beklentilerini de dikkate alarak;

   • Hizmetlerimizden kaynaklanan olumsuz çevresel etkileri, yaşam döngüsü yaklaşımı ile önceden belirleyip, önleyeceğimizi ve doğal kaynakların kullanımında gereksiz sarfiyatı önleyeceğimizi,

   • İnsan sağlığını etkileyecek tüm riskleri önceden tespit ederek bunların önlenmesi için gerekli çalışmaları yapacağımızı,

   • Müşterilerimizin sürdürülebilirliliği ve gelecekteki ihtiyaçlarına cevap verme amacıyla inovatif anlayış ile yenilikleri takip edeceğimizi ve bunların uygulanması için çalışacağımızı,

   • Çevrenin korunması, insan sağlığı ve inovasyon bilincinin geliştirilmesi için tüm çalışanlarımıza, taşeron ve tedarikçilerimize yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri düzenleyeceğimizi,

   • Performansımızı sürekli iyileştirmek için gerekli çalışmaları planlayarak yerine getireceğimizi,

   • Çevrenin korunması, insan sağlığı ve inovasyon performansımız ile ilgili herkesle iletişime açık olacağımızı,

   • Çevrenin korunması, insan sağlığı ve inovasyon süreçleri ile ilgili gerekli kaynakları sağlayacağımızı,

   taahhüt ederiz.

   ÇEDFEM olarak kendimize sıkı hedefler belirleyerek ne yaptığımızı ölçüyor ve ne kadar iyi yaptığımızı kontrol ediyor olacağız. İşler iyi gitmediğinde alınması gereken tüm önlemleri alacağız.

   Çevrenin korunması, insan sağlığı ve inovatif bir kuruluş olma sözümüzün yerine getirilmesinde liderliğin önemini kavrıyor ve bu yüzden bu politikayı imzalıyoruz.

   Hüsamettin ÇOBAN

   ÇEDFEM

 • VİZYONUMUZ

   • Hizmet verdiğimizi tüm alanlarda (Çevrenin korunması, insan sağlığı, yatırım danışmanlığı, eğitim vb.) müşterilerinin sürdürülebilir hedeflerine ulaşma yöntemlerini planlayan, yöneten, ülkenin ilk çevresel kuruluşlarından birisiyiz.

   • Teknik-stratejik deneyimlerimiz, yeterliliklerimiz ve yenilikçi anlaşımız ile müşterilerimizin gelecekteki ihtiyaçlarını araştırıyor ve bu ihtiyaçlara göre stratejik planlar geliştiriyoruz.

   • Sektörde en gelişmiş ve yüksek standartları uyguluyor, sürdürülebilirlik hedefiyle profesyonel faaliyetleri destekliyoruz. Eğitim ve danışmanlık faaliyetlerimiz ile çevrenin korunması ve insan sağlığı alanlarında bilinçli insan kaynağının yetişmesine destek veriyoruz.

 • MİSYONUMUZ

   • Bilim ve mühendislik esaslarında, her biri konusunda uzman ekimiz ile müşterilerimizin ihtiyaçları ve hedeflerine dayalı açık, anlaşılır, yenilikçi ve uyumlu çözümleri sunmaktayız.

   • Çevresel etkileri azaltmanın fırsatlarını arıyor, insan sağlığı ve sürdürülebilir çevreye yönelik uygun yöntemleri geliştirmekte ve bu yöntemleri müşterilerimize sunmaktayız.

 • FOTOĞRAFLAR

   cedfem2    cedfem1    cedfem3

up