Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Eko-Etiket Danışmanlığı

Eko-Etiket Danışmanlığı

Avrupa Birliği Bakanlar Konseyinin 23 Mart 1992 tarihli 880 sayılı tüzüğü ile kurulmuş olan eko-etiket sistemi, Avrupa Birliği(AB) üye ülkelerinde çeşitli çevre etiketlerinin hazırlanması ve yaygınlaştırılması amacıyla kurulmuş olan sistemdir. Daha sonradan evrensellik kazanan bu sistem, bir ürün veya servisin, hammadde çıkarımından üretim, dağıtım ve bertarafına kadar, yaşam döngüsü süresince çevre, sağlık, iklim ve doğal kaynaklar üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmayı amaçlayan bir sürdürülebilirlik politikasıdır. Eko-etiket, yüksek çevre standartlarına sahip üretim ve tüketim faaliyetlerinin çevreye saygılı olduğunu göstermektedir. 

Etiket kıstaslarını gerçekleştiren firmalar, uluslararası pazara girmekte avantaj sağlar ve üretim proseslerini optimize etme yollarının bulunmasıyla şirketin kârlılığını ve itibarını artırır. Tüketiciler için ise eko-etikete sahip ürün veya hizmetin hem çevre dostu hem de kaliteli olduğunu bilmek güvenilirliği artırır. 

ÇEDFEM olarak, kuruluşlara eko-etiket sürecinde öncelikle kendi prosesleri üzerinde ki uygulamalar daha sonra yaşam döngüsü zinciri içerinde yapılması gerekenler konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Ayrıca sürece ilişkin yasal prosedürlerin takibi yapılarak belgelendirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

17-11-2017, 11:39 / Danışmanlık

Yorum Ekleyiniz


up