Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Sera Gazı Emisyonlarının Raporlanması

Sera Gazı Emisyonlarının Raporlanması

İklim değişikliği ile mücadele kapsamında önemli bir adım olan sera gazı emisyonlarının hesaplanması çalışmaları ile ilgili olarak “ Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik” 17.5.2014 tarih ve 29003 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik kapsamında ulusal sera gazı emisyonlarının önemli bir kısmını teşkil eden enerji ve sanayi kuruluşlarından kaynaklanan sera gazı emisyonlarının tesis seviyesinde izlenmesi sağlanacaktır.

EU ETS direktif ve kılavuzlarını esas alan bu yönetmeliğe göre, işletmeler Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanan izleme planları üzerinden her yıl bir önceki yılın 1 Ocak – 31 Aralık tarihleri arasında salınım yapmış oldukları sera gazı emisyon miktarlarını yetkilendirilmiş kuruluşlara doğrulatarak sera gazı emisyon raporlarını online sistem üzerinden Bakanlığa iletmekle yükümlüdürler.

Orta ve uzun vadede Türkiye’de bir ulusal karbon ticaret sistemin kurulmasının temel taşı sayılabilecek bu uygulama ile Türkiye’de elde edilen kredilerin iç piyasada alıcı bulmasına ve arz –talep dengesinin iyileşmesine katkıda bulunması beklenmektedir.

ÇEDFEM MÜHENDİSLİK LTD ŞTİ; Sera Gazı İzleme Planlarının hazırlanması, izleme çalışmalarının yürütülmesi ve Sera Gazı Emisyon Raporlarının hazırlanması çalışmalarını uzman kadrosu ile yürütmektedir.

 • REFERANSLAR

   SERANİT GRANİT SERAMİK SAN.VE TİC.A.Ş.
   MAN TÜRKİYE A.Ş.
   MAN KAMYON VE OTOBÜS TİCARET A.Ş.
   ÖZBELDE TOPRAK İNŞ.TUR.TEKS.SAN.TİC.A.Ş.
   BOSEN ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
   BİS ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
   AKBAŞLAR TEK.ENERJİ SAN.TİC.AŞ
   İLAY TEKSTİL SAN.TİC.A.Ş.
   MERCEDEZ-BENZ TÜRK A.Ş.

17-11-2017, 11:50 / Raporlama

Yorum Ekleyiniz


up