Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Sürdürebilirlilik Raporları

Sürdürebilirlilik Raporları

Sürdürülebilirlik kavramı genel anlamda ele alındığında gelecek nesillerin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilme yeteneğini ortadan kaldırmaksızın şimdiki neslin ihtiyaçlarının karşılanması olarak tanımlanmaktadır. Sürdürülebilirlik raporu ise kuruluşların ekonomik, çevresel, sosyal ve yönetim performansı konularında bilgileri içeren, riskleri ve fırsatlarını paydaşları ve kamuoyu ile paylaşmasına olanak veren bir rapordur.

Dünyada en yaygın olarak kullanılan sürdürülebilirlik raporlama çerçevesi olan GRI (Global Reporting Initiative - Küresel Raporlama Girişimi) İlkeleri, tüm sektörlerde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların çevre, toplum ve ekonomi üzerindeki etkilerine ilişkin bildirim yapmalarına, sürdürülebilirlik yönetimi çerçevesinde performans ölçme ve hedef oluşturmalarına olanak sağlamaktadır. 

ÇEDFEM MÜHENDİSLİK LTD ŞTİ olarak uzman kadromuz ile GRI G4 Sürdürülebilirlik Raporlaması Kılavuzunda yer alan kategori ve unsurlara uygun olarak sürdürülebilirlik raporlarınızı hazırlamaktadır.

17-11-2017, 11:47 / Raporlama

Yorum Ekleyiniz


up