Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Toprak Koruma Projeleri

Toprak Koruma Projeleri

Şehirleşmenin ve insan nüfusunun artışına bağlı olarak giderek doğal alanlar ve topraklar kaybedilmektedir. Bu noktada devletin atmış olduğu adımlardan birisi olan 5403 sayılı Toprak Koruma ve arazi kullanımı kanununa göre arazilerinin kullanımı belirli olan yönetmeliklere ve hükümlere bağlanmış durumdadır. Böylece araziler çeşitli şekillerde kullanılacak olduğunda özellikle tarımsal amaçlı arazi kullanımlarında kullanacak olan kişilerin çeşitli plan ve projeleri yaparak toprak kaybının ve toprağın niteliğinin kaybedilmesinin önüne geçmesi gerekmektedir. Bunun sağlanabilmesi için de 5403 sayılı kanun, toprak koruma projeleri yapılmasını gerekli kılmaktadır. Firmamız oldukça deneyimli mühendislerle birlikte toprak koruma projesi üreterek tarımsal arazilerin niteliğini kaybetmesinin önüne geçmektedir.

Toprak Kaybının Önlenmesi İçin Toprak Koruma Projesi
Sadece toprak sahibinin değil aynı zamanda bütün insanlığın malı olan tarımsal arazilerin korunması oldukça önemlidir. Bunun nitelikli ve ehil kişiler tarafından yapılabilmesi için hizmet vermekte olan kurumumuz alanında tecrübeli ve yetkilendirme belgeleriyle kanuni bir şekilde toprakların korunması adına projeler üretmektedir. Toprak koruma projeleri faaliyette bulunulan toprağın natürel dokusunun bozulmasına engel olmak için geliştirilmektedir. Toprağın üstünde yapılacak bütün insani faaliyetler ile birlikte toprağın yok olmasını toprağın tarımsal hüviyetinin kaybolmasını veya bozulmasını engellemek için kurulmuş olan firmamız sürekli olarak çalışmakta ve modern projeler üretmektedir. Bu şekilde proje sahipleri bir taraftan faaliyetlerini devam ettirirken diğer taraftan da faaliyette bulundukları toprak parçasının kaybolup zarara uğramasının önüne geçilmektedir.

Son derece nitelikli teknik kadro ile hizmet vermekte olan kurumumuz tarımsal arazilerin korunması adına farklı projeler üretebilmektedir. Toprak koruma projesi hazırlayan firmalar içerisinde bir marka değeri olarak ön plana çıkmakta olan firmamız tarafından sekileme ve çevirme faaliyetleri yerine getirilmektedir. Ayrıca tarımsal arazilerin bulunduğu yerlerde oluşturulacak olan koruma duvarı veya bantları ile beraber toprak kaybının önüne geçilecektir. Toprakların daha uzun soluklu bir şekilde faydalanabilmesi için bitkilendirme ve arıtma işlemleri de bilimsel uygulamalarla yapılmaktadır. Bu sayede tarımsal arazi özelliğindeki toprakların niteliğini kaybetmeden gerekli fizibilite çalışmaları yapılarak ortaya konulmuş olan projeler ile birlikte muhafazası sağlanmaktadır.

 • REFERANSLAR

   - S.R.S. AKARYAKIT VE AKARYAKIT ÜRÜNLERİ TARIM ÜRÜNLERİ SOĞUK HAVA DEPOCULUĞU GIDA İNŞ. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
   - IRMAK OTOPARK TURİZM SEYAHAT İNŞAAT RESTAURANT GIDA OTOBÜS İŞLETMECİLİĞİ SANAYİ VE TİC. LİM. ŞTİ.
   - ŞETAT MADENCİLİK GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.
   - GÜVENRES ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM ANONİM ŞİRKETİ
   - YALOVA RÜZGAR ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
   - GÜRSU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ
   - B. ERGÜNLER YOL YAPI İNŞ. TAAH. MAD. NAK. SAN. VE TİC. A.Ş.
   - BEŞ YILDIZLI ÖZEL EĞİTİM ÖZEL ÖĞRETİM TURİZM TAŞIMACILIK İNŞAAT VE TİCARET A.Ş.
   - TEİAŞ TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
   - BURSAGAZ BURSA ŞEHİRİÇİ DOĞALGAZ DAĞITIM TİC. VE TAAHHÜT A.Ş.
   - YÜCE NAKLİYAT EMLAK MADENCİLİK VE İNŞAAT SANAYİ VE TİC. A.Ş.
   - ERİŞSAN BETON VE KUM SAN. A.Ş.
   - UFUK ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş.
   - YELKENLER TAVUKÇULUK TAŞIMACILIK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
   - BİLECİK ÇİMENTO MAD. BETON SAN. VE TİC. A.Ş.
   - BİLECİK EYÜP OCAK
   - BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BUSKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
   - ORHANELi BELEDİYESİ MEYVE SEBZE PAKETLEME TESİSİ PROJESİ
   - TÜRK - ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
   - ENDEL END. ELK. SAN. VE TİC. A.Ş.
   - ÖZDİLEK ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE TEKSTİL SAN. A.Ş.
   - KİBSAŞ KARADENİZ İNŞ. VE BETON SAN. VE TİC. A.Ş.

17-11-2017, 11:49 / Raporlama
Konu Etiketleri:

Yorum Ekleyiniz


up