Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Çevre Mevzuatı Eğitimi

Çevre Mevzuatı Eğitimi

Dünya üzerinde yaşanan değişim hızı gerçekten baş döndürücü boyutlara ulaşmış durumdadır. Her konuda yaşanan bu değişim iş yaşamında da yaşanmaktadır. Çevre bilincinin yeni yeni oluşması bu değişim hızını diğerlerine göre daha da artırmaktadır. Çevre alanında yaşanan bu değişimler çevre mevzuatına da yansımakta ve yeni mevzuatlar eklendiği gibi mevcutlarda da değişimler olmaktadır. Bütün değişimlere ayak uyduramadığınızda sistem sizi dışarı atmakta ve sistem dışında kaldığınızda da büyük sorunlar sizleri beklemektedir. 

Çevre konusunda da değişimlere ayak uydurmak, değişen mevzuatlara hakim olmak kuruluşlar açısında büyük önem arz etmektedir. Eğitim bu konuda ki en etkili yöntemler arasındadır. Çevre alanında uygulanan yasal yaptırımların maddi ve manevi etkilerinin büyüklüğü çevre mevzuatına hakim olmayı zorunlu kılmaktadır. 

Kuruluşların bulundukları alandan, proseslerinden, ürünlerinden, hizmetlerinden, çalışanlarından, müşterilerinden kaynaklanan yasal zorunluluklarına hakim olması gerekmektedir. Bu alanda mevzuatların çokluğu ve uygulamaya yönelik bilgi azlığı eğitim ihtiyacını artırmaktadır. Kuruluşların ihtiyaç duyduğu genel çevre mevzuatı, atık yönetimi, seragazı uygulamaları, karbon ayakizi gibi konularda eğitimler verilmektedir. 

ÇEDFEM; Bu kapsamda uzun yıllardır uygulayıcısı olduğu Çevre Mevzuatı alanında uygulamaya yönelik eğitimleri ile fark yaratmaktadır.

17-11-2017, 11:37 / Eğitim

Yorum Ekleyiniz


up