Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » ZDHC Kimyasal Yönetim Sistemi Danışmanlığı

ZDHC Kimyasal Yönetim Sistemi Danışmanlığı

Tekstil, Deri ve Ayakkabı sektöründeki markaların taahhüdü ile kurulun ZDHC Vakfı; Tüketicileri, çalışanları ve çevreyi korumak için tekstil, deri ve ayakkabı sektörlerinde sürdürülebilir kimya ve en iyi uygulamaların yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır.

Çevrenin ve insanların refahını artırmak için, tekstil, deri ve ayakkabı değeri zincirindeki tehlikeli kimyasalların sıfır deşarjına doğru ilerlemeyi ilke edinen ZDHC Vakfına sektördeki büyük markalar; 2020 yılına kadar 0 salınım taahhüdünde bulunmuşlardır. Bu kapsamda 14 sınıf kimyasal belirlenmiş ve MRSL listesinde yayınlanmıştır.

ZDHC, bu amaç kapsamında üreticilerin bilgilerini girebilecekleri incheck, kimyasal üreticilerinin kayıt olabilecekleri chemcheck, tedarikçilerin atıksuları ile ilgili bilgilerini girebilecekleri clerstream modüllerini oluşturmuştur. Ayrıca ZDHC Academy ile tüm bu konularda eğitim ve bilgilendirme çalışmaları yürütülmektedir.

ZDHC eğitimleri ZDHC Vakfı tarafından yetkilendirilen eğitimciler tarafından verilmektedir. ÇEDFEM bu kapsamda ZDHC Vakfı tarafından yetkilendirilmiş ve ZDHC sertifikalı eğitimler vermektedir. Ayrıca tesislere Kimyasal Yönetim Sistemi kurulması, dokümantasyonu, atık su yönetimi ve SDS kontrolü gibi konularda danışmanlık vermektedir.

Markaların tedarikçilerini bilinçlendirmek üzere düzenlediği seminerlerde eğitici olarak görev alan ÇEDFEM, sektördeki 25 yıllık tecrübesi ile öne çıkmaktadır.

17-11-2017, 11:44 / Danışmanlık

Yorum Ekleyiniz


up