Telefon
Çalışma Saatleri
Hafta İçi: 08:30 - 18:00
English
ÇEDFEM MÜHENDİSLİK
» » » Çevre Hukuku Teknik Danışmanlığı

Çevre Hukuku Teknik Danışmanlığı

Taraf olunan uluslararası sözleşmeler, çevre sorunları, çevre bilincinin artması ve çevreyi etkileyecek proseslerin artması ulusal ve yerel anlamda çok fazla çevre mevzuatına sahip olmamızı sağlamıştır. Çevre Kanunu ve bu kanuna bağlı birçok yönetmelik ve tebliği takip etmek, bunların getirdiği düzenlemelere uygun hareket etmek sanayicileri bir hayli zorlamaktadır.

Bu zorluklar içerisinde mevzuatın ağır ceza ve yaptırımlar içermesi ayrıca kuruluşların yasal yaptırım sonucu oluşabilecek imaj kaybına tahammül edememesi bu konuya ilgiyi artırmaktadır.

Günümüzde bu süreci etkili olarak yönetebilmek ancak proses bilgisini, mevzuat bilgisini ve hukuki bilgiyi bir araya getirmekle mümkün olabilmektedir. Zira Çevre Hukuku ve buna bağlı dava konuları ülkemiz için çok yeni konulardır. 

Kuruluşumuz 25 yıldır çevre mevzuatı konusunda hizmet vermenin tecrübesini hukukçularının çevre bilgisi ile birleştirerek müşterilerine gerek yasal yaptırımla karşılaşmamaları gerekse karşılaştıkları yasal yaptırımların hukuki süreçlerinin yönetilmesi ile ilgili teknik destek vermektedir.

Karşılaşılan yasal yaptırımlar önce usul yönünden daha sonra esas yönünden analiz edilerek kuruluşların yasal vekilleri teknik olarak bilgilendirilmekte veya talep edilmesi halinde hukukçularımız aracılığı ile süreç yönetilmektedir.

17-11-2017, 11:38 / Danışmanlık

Yorum Ekleyiniz


up